1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Teuta programon miqesoret e pergatitores ne Austri
Ndeshja e pare KS Teuta - SV Ried 18.06.2016 ora 17 00 ne Strasswalchen
Ndeshjet e tjera ne Austri jane
KS Teuta - Austria Vien 21.06.2016 ora 15 00 ne Seeboden

Miresevini ne kete website. Ju lutemi logohuni ose regjistrohuni per te patur sherbimet tona. Faleminderit!

Te tjera

                                  Kalendari i ndeshjeve miqesore ne Austri

Kalendari i ndeshjeve miqesore ne Austri

Ne minifazen pergatitore qe Teuta do te luaj ne Austri, do te reaizoj atje kater ndeshje miqesore. Takime qe do te ndihmojne trajnerin Ahmataj per te kolauduar ekipin para ndeshjeve europiane. KS Teuta -SV Ried 18.06.2016 ora 17 00 ne Strasswalchen Ks Teuta -  Austria Vien 21.06.2016 ora 15 00 ne Seeboden KS Teuta - Universitatea Cralova 23.06.2016 ora 18 00 ne Jenbach KS Teuta - Slavia Prag 25.06.2016 ora 18 00 ne St Ulrich    

Klasifikimi

  Klasifikimi pas javes se 2-te     Ekipi Nr i Pikeve 1 Teuta 6 2 Tirana 4 3 Partizani ( Tirana ) 4 4 Skenderbeu 3 5 Kukesi 3 6 Laci 2 7 Vllaznia ( Shkoder ) 0 8 Flamurtari 0 9 Terbuni 0 10 Bylis 0

                           Durrsaket befasojne ne kryeqytet, duke treguar forcen e tyre

Durrsaket befasojne ne kryeqytet, duke treguar forcen e tyre

Partizani – Teuta 0-1Golat: Lukiç 28′Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Bicaj, Krasniqi, Kalari, Fejzullahu, Daja,Trashi, Fazliu, Plaku, Raçiç Tr: S.StarovaTeuta: Moçka, Lukiç, Shkalla, Hoxha, Kotobelli, Çyrbja, Dita, Hila,Musta, Lamçe, Magani Tr: G MaganiArbiter: Lorenc Jemini Pas humbjeve te fundit Teuta rigjen veten dhe rikthehet me nje fitore te madhe te arritur ne kryeqytet perballe Partizanit. Ka qene kroati Lukic qe me golin e tij i ka dhene kete rezultat pozitiv skuadres se tij. Durrsaket kane menaxhuar mire avantazhin duke qene te pakalueshem ne mbrojtje. Ky sukses i mban djemte e Maganit te tretet dhe me optimizem qe eshte mjaft i vlefshem gjate periudhes se nderprerjes se ndeshjeve, duke u pergatitur me qetesi per rinisjen e sezonit.

                           Barazim pa gola me Tiranen

Barazim pa gola me Tiranen

Teuta-Tirana 0-0 TEUTA: Moçka, Lukiç, Shkalla, R.Hoxha, Kotobelli, Dita, Hodo, Hila, Musta, Lamçja, Magani. Tr: G. MaganiTIRANA: Ed.Bakaj, Kërçiku, Kavdanski, Karan, Hoxhallari, Malaj, Muça, Karabeci, G.Lika, Bakaj, Fukui. Tr: I. Daja.Gjyqtarë: E. Sino, I. Tartari, O. Grabova 

                    Formacioni dhe golat perballe Flamurtarit                                                       Formacioni dhe golat pe

Formacioni dhe golat perballe Flamurtarit Formacioni dhe golat pe

Teuta – Flamurtari 3-1 Magani 02′, 47′, R.Hoxha 78’/Tshakadadze 19′ Teuta: Moçka, Lukiç, Shkalla, E. Hoxha, Kotobelli, Dita, Mihani, Lamçja, Hyseni, Musta, Magani. Trajner: Gugash Magani.Flamurtari: Halilaj, Fustar, Pashaj, Beqaj, Lena, Telushi, Y.Hoxha, Morina, Greca, Tshakadadze. Trajner: Gentjan Mezani.Gjyqtarë: Enea Jorgji, Ridiger Çokaj, Ilir Tartari, Ardian Beqiri. Teuta tregon edhe njëherë se këtë sezon do të jetë një ekip shumë i fortë në çdo përballje. Durrsakët triumfuan në “Niko Dovana” me rezultatin 3-1 ndaj Flamurtarit. Tre pikë të rëndësishme për djemtë e Gugash Maganit që me këtë fitore ngjiten në vendin e tretë me 17 pikë.  Dy gola në pjesën e parë. Artur Magani shënoi një supergol me të majten e tij duke kaluar skuadrën në avantazh. Ndërsa për vlonjatët ka barazuar Tshakadadze në minutën e 19′, duke mbyllur pjesën e parë në shifrat e barabarta 1-1.  Në 45 minutat e dyta të takimit, përsëri Magani Junior realizon golin e avantazhit për skuadrën, të dytin personal. Kuqezinjtë e Flamurtarit krijojnë aksione kundërsulmi, provojnë me anë të Hoxhës dhe Lushtakut në të dytën, por nuk ja dalin.

                     Magani, arkitekti i nje skuadre simpatike

Magani, arkitekti i nje skuadre simpatike

Ndeshja me Skenderbeun pritej te ishte testi i vertete i durrsakeve ne kete periudhe te kampionatit, pasi do te luanin perballe skuadres me te mire per momentin ne Shqiperi. Djemte e Maganit e kane kaluar me sukses kete prove, duke lene te besojne qe kjo skuader mund te arrij shume kete sezon. Ndonese kane qene ne disavantazh qe ne minutat e para, durrsaket nuk e kane humbur besimin, madje kane shenuar dy here per pak munuta duke e vene Skenderbeun ne veshtiresi. Ndonese nje skuader e re, Teuta ka treguar qe ka cilesi dhe vendosmeri per te qene ne nivele te larta. Nje merite te vecante ka trajneri Gugash Magani, qe e ka ndertuar me kujdes kete grup, i cili gradualisht po jep frutet e punes. Gjithsesi, Magani nuk gezohet shpejt, teksa eshte i kenaqur nga djemte por gjithashtu mendon se ka ende per te permisuar per te mbajtur ekipin me "kembe ne toke" dhe te ruhet vazhdimesia pozitive. Bleda Kadiu

              Formacionet dhe golat ne Skenderbeu - Teuta

Formacionet dhe golat ne Skenderbeu - Teuta

SKËNDERBEU – TEUTA 2-2  Salihi 02’, Olajinka 19′ / Musta 07′, Dita 11′ SKËNDERBEU: Llapanji, Vangjeli, Osmani, Jashanica, Arapi, Progni (Latifi 66′), Lilaj, Shkëmbi, Berisha, Salihi (Eskerdinja 86′), Olajinka (Hristov 83′). Trajner: M.Josa TEUTA: Moçka, E.Hoxha (Shkalla 46′), R.Hoxha, Lukiç, Kotobelli, Hodo (Mihani 55′), Dita, Hila, Musta (Kuka 79′), A.Magani, Lamçja. Trajner: G.Magani Gjyqtarë: Emirion Sino, Ilir Tartari, Orgest Grabova.  Mbyllet sfida, Skenderbeu – Teuta 2-290′ Goditje dënimi në krahun e djathtë për Sënderbeun, provohet skema, por kupton gjithçka Mihani.85′ Rast i mirë për korçarët, krosim nga e majta, Hristov godet me kokë, por pret topin Moçka.80′ Zvëndësimi te Teuta, largohet Musta, në fushë Kuka.78′ Magani merr një pasim dhe niset me shpejtësi drejt zonës, por shkakton faull ndaj Osmanit.75′ Faull në mesfushë, karton i verdhë edhe për Hilën.70’ Goditje këndi për korccarët, aty ku Osmani kërceu mbi të gjithë por goditja e tij më kokë përfundoi mbi traun e portës durrsake.66′ Salihi i dhuron një top të mire në zonë Berishës, i cili nuk arrin të godasë.65′ Zvëndësim te Skënderbeu, largohet Progni në fushë Liridon Latifi.59′ Emiliano Musta shkakton faull ndaj Vangjelit dhe arbitri e ndëshkon me karton të verdhë.54′ Zvëndësim te Teuta, largohet Hodo, në fushë Meglid Mihani.53′ Salihi dhuron një asist Olajinkës, i cili përballë Moçkës nuk është në gjendje të realizojë.50′ Berisha shfaqet kërcënues nga krahu i majtë, godet me të djathtën, por topi kalon fare pranë portës.46′ Ka nisur pjesa e dytë, kësaj here topin e luajnë korçarët. Mbyllet pjesa e parë, Skënderbeu – Teuta 2-245+1′ Krosim nga e majta, Progni godet me kokë, por topi kalon ngjitur me shtyllën. 41′ Shkëmbi tenton të befasojë nga larg me të majtën, por Moçka reagon mjaft mirë.30′ Musta del i lirë përballë Llapanjit, por ndalet loja për pozicion jashtë loje.26′ Vangjeli niset me shpejtësi drejt zonës i pashqetësuar, por ngatërohet me topin dhe humb një shanst të mirë për të kaluar në avantazh.25′ Progni provon krosimin nga krahu i djathtë, por topi merr një trajektore të çuditshme duke u përpalsur në traversë. Pranë golit Skënderbeu.19′  SKENDERBEU, barazon Olainka me kokë. Krosim nga e djathta, sulmuesi nigerian kërcen dhe godet bukur me kokë duke e dërguar topin në rrjetë. Barazohet sërish sfida.17′ Sërish kërcënues, Berisha gjuan nga krahu i majtë, por topi kalon fare pranë shtyllës pingule.16′ Pranë golit të barazimit Skënderbeu, Berisha shërben për Salihin që kontrollon topin në kufijtë e zonës, shmang bukur një mbrojtës dhe godet me të majtën, por topi kalon ngjitur me shtyllën.11′  TEUTA, shënon Dita. Goditje dënimi për Teutën, Lukiç e hedh topin në zonë që nuk e largon askush dhe Dita e devijon drejt rrjetës. Teuta kalon në avantazh.09′ Progni niset me shpejtësi në krahun e djathtë, por Dita e mban nga fanela, faull dhe karton i verdhë për mesfushorin durrsak.07′ TEUTA, barazon Musta. Goditje dënimi për durrsakër, krosim drejt zonës dhe aty Musta kërcen mbi të gjithë duke e goditur topin me kokë dhe duke e dërguar në rrjetë.04′ Kotobelli kroson drejt zonës, por topi i gabuar dhe përfundon jashtë.02′  SKENDERBEU, shënon Salihi. Berisha niset me shpejtësi në krahun e majtë, avancon përpara, hedh topin në zonë ku e kontrollon Olainka, ky i funit e kthen në qendër aty ku Salihi e shtyn më pas drejt rrjetës.01′ Ka nisur sfida me topin e parë të luajtur nga durrsakët.

             Magani: Tashme na duhet vazhdimesia

Magani: Tashme na duhet vazhdimesia

Teuta – Bylis 3-0 Golat: Hila 06′ Musta 24′ Dita 34′ Formacionet Teuta: Moçka, Lukiç, R. Hoxha, Hyseni, E. Hoxha (Shkalla 82′), Kotobelli, Lamçja (Magani 75′), Dita, Hila, Musta, Hodo. Trajner: Gushash Magani. Bylisi: Mushica, Shoshi (Basriu 40′), Hoxhaj (Mustafarj 74′), Pepa, Diakite, Gava, Adekunle (Muçaj 40′), Peposhi, Hyshmeri, Mbella, Haliti. Trajner: Agim Canaj. Gjyqtarë: Klajdi Kola, Denis Agaraj, Nertil Bregasi, Bledi, Breshani. - See more at: http://www.panorama-sport.com/2015/10/teuta-nuk-fal-likujdon-bylisin-dhe-ngjitet-ne-vendin-e-trete/#sthash.8cxAHr2C.dpuf Teuta – Bylis 3-0 Golat: Hila 06′ Musta 24′ Dita 34′ Formacionet Teuta: Moçka, Lukiç, R. Hoxha, Hyseni, E. Hoxha (Shkalla 82′), Kotobelli, Lamçja (Magani 75′), Dita, Hila, Musta, Hodo. Trajner: Gushash Magani. Bylisi: Mushica, Shoshi (Basriu 40′), Hoxhaj (Mustafarj 74′), Pepa, Diakite, Gava, Adekunle (Muçaj 40′), Peposhi, Hyshmeri, Mbella, Haliti. Trajner: Agim Canaj. Gjyqtarë: Klajdi Kola, Denis Agaraj, Nertil Bregasi, Bledi, Breshani. - See more at: http://www.panorama-sport.com/2015/10/teuta-nuk-fal-likujdon-bylisin-dhe-ngjitet-ne-vendin-e-trete/#sthash.8cxAHr2C.dpuf Teuta ka fituar me rezltatin 3 -0 me Bylis me gola te Hila 6', Musta 14', 24' Teuta ka lujtur me kete formacion 4-4-2. Ne Porte:Mocka. Ne Mbrojtje, Kotobelli-R.hoxha-Lukic-E.hoxha. Ne Mesfushe, Musta-Hodo-Hila-Dita. Ne Sulm, Lamcja-Hyseni. Trajneri Gugash Magani eshte i kenaqur nga ekipi por kerkon te ruhet vazhdimesia ne loje dhe rezultate.