Kf Teuta - Lajmi per ndeshjet...

January 19, 2018
5Teuta realizon një fazë pergatitore te efektshme ne Turqi. Për dhjete dite Teuta ka qene e akomoduar ne Belek. Skuadra e drejtuar nga trajneri Stavri Nica ka bërë lëvizjet e saj në merkaton e dimrit, që nuk është mbyllur ende. Tre janë afrimet e deritanishme, që kanë mberritur në Antalia, Amir Bilali, Burhan Mustafov dhe Bojan Gjorgievski, Janë lojtarë me kualitet, që i janë bashkuar skuadrës durrsake me qëllimin për ta bërë atë më të fortë. Gjatë qëndrimit në Turqi, Teuta zhvilloi edhe tre ndeshje miqësore, ku regjistroi një humbje një fitore dhe një barazim. Ndërkohë, pritet që pas rikthimit në Durrës të bëhen edhe dy përforcime të tjera, që do të zyrtarizohen shumë shpejt. Nga fillimi i javës së ardhshme, skuadra bregdetare do të nisë përgatitjet për ndeshjen e rradhes, që është ajo e 27 janarit me Lushnjen në Durrës. BK FC Atyrau -KF Teuta0-0 Osmaniyespor Teuta 0-1 Shënues A.Latif 70' KF Teuta -FC Slovácko0-1
Besoni se Teuta do të arrijë të qëndrojë në kategorinë superiore?
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
 

Ndeshjet e Fundit

Ndeshjet e fundit
Regjistrohuni ne rubriken e newsletter per me shume info